İsmail Kırtıllı - İnteraktif Projeler Yöneticisi

Doğuş Teknoloji’yi en iyi ifade eden iki sözcük; dinamizm ve heyecan

İnternet teknolojilerinin önemini daha ülkemizde emekleme aşamasındayken fark eden Doğuş Teknoloji İnteraktif Projeler Yöneticisi İsmail Kırtıllı, en yalın ifadeyle işin mutfağından bugünlere ulaşmış. Kariyerinin bir döneminde internet girişimcisi olarak da çalışan İsmail Kırtıllı, edindiği tüm bu deneyimleri şimdi Doğuş Teknoloji için kullanıyor. Bu özel ailenin diğer üyeleri gibi işinden büyük keyif aldığına vurgu yapan Kırtıllı, “Bir çocuğu oyuncakların arasına bırakmak gibi bizim işimiz. Hepsi sevdiğimiz, çalışmak için sabırsızlandığımız, sonuca ulaştırmak istediğimiz işler” diyor.
Aykut Türker


İsmail Kırtıllı


Mustafa Azak


Nil Yahşi


Özlem Sema Dinçer


Soner Türkölmez
 

Farklı uzmanlıkları tek potada eritmeyi başarabilmiş bir isimsiniz; en baştan itibaren attığınız adımları paylaşır mısınız?

2002 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce Tarih Bölümü’nü birincilikle bitirdim ve böylelikle İstanbul maceram başladı. Lise dönemlerinden beri bilgisayar oyunlarına inanılmaz bir merakım vardı. Bilgisayar yetkinliğimin de etkisiyle interneti çok erken benimsedim. Üniversite zamanında bu merak artarak devam etti. O dönemler kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik, web standartları ve online marka deneyimi adına Türkiye'de ilk yazıları yazdım. Yabancı non-profit girişimlere, açık kaynaklı geliştirme projelerine katkıda bulundum. Mezun olduktan sonra farklı şirketlerde internet alanında çalıştım. Doğuş Otomotiv’den önceki son durağım ise Türkiye’nin en büyük mimarlık portalıydı.

Bu kadar deneyimin ardından sizin için Doğuş Teknoloji’yi cazip kılan nedenler nelerdi? Buradaki iş tanımınızı biraz daha detaylandırır mısınız? 

2004 Mart ayında Doğuş Otomotiv’de çalışmaya başladım. Sekiz yıl boyunca pek çok yenilikçi projeye imza attıktan sonra Doğuş Teknoloji kurulunca buraya geçtim. İşin mutfağından geldim ve her alanında bulunduğum için kendimi şanslı görüyorum; bu yüzden işimle ilgili her detaya da hâkimim. 

Kullanıcının etkileşimde olduğu her türlü teknoloji bizim çalışma kapsamımıza giriyor. Daha çok Pazarlama Departmanı’yla işbirliği içinde çalışıyoruz. Doğuş Grubu’nun web sitelerini ekibim yönetiyor. Ayrıca Doğuş Teknoloji Yazılım ekibinin yazdığı interaktif son kullanıcı uygulamalarının analiz ve proje yönetimlerini yapıyoruz.

Doğuş Teknoloji heyecan verici bir yer. İnovatif ve vizyoner bir grubun parçası olmak benim için çok değerli. İşim aynı zamanda en büyük hobim olsa da, düzenli bir şekilde eşimle birlikte tenis oynamayı da çok seviyorum. Şu sıralar her ne kadar fazla fırsat bulamasam da bir diğer ilgi alanımı da binicilik oluşturuyor.