Özlem Sema Dinçer - Yazılım Müdürü

“Doğuş Teknoloji’nin bir parçası olmak bana heyecan veriyor”

Doğuş Teknoloji Yazılım Müdürü Özlem Sema Dinçer, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Garanti Teknoloji’de başladığı kariyerini bugün şirketimizde devam ettiriyor. 15 yıllık deneyiminin ışığında Doğuş Teknoloji’yi bir aile olarak gördüğünü söyleyen Dinçer, çalışırken hissettiği heyecanın kendisi için üstün bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getiriyor. Özel yaşamındaki vaktinin önemli kısmını çocuklarına ayıran Özlem Sema Dinçer, ilk fırsatta fotoğrafçılığa ve hayalini kurduğu ilk kitabına daha fazla vakit ayırmayı planlıyor.
 
Aykut Türker


İsmail Kırtıllı


Mustafa Azak


Nil Yahşi


Özlem Sema Dinçer


Soner Türkölmez
 

Sizi Doğuş Teknoloji’yle buluşturan süreci anlatır mısınız?

Ankara Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldum. “Garanti Teknoloji Kariyer Günleri” vesilesiyle bir Doğuş Grubu Şirketi olan Garanti Teknoloji’ye başvurdum ve bu sebeple İstanbul’a geldim. Yazılım Ekibi’nde junior yazılım geliştirici olarak işe başladım. Bu süreçte bir yandan da İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yine bilgisayar üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Devamında uzman ve kıdemli uzman olarak çalışmayı sürdürdüm. 2012 yılında Doğuş Teknoloji’nin kurulmasıyla birlikte, burada çalışmaya başladım. Buradaki görevimiz doğrultusunda Doğuş iştiraklerine yazılım hizmeti sunuyoruz. 2014 yılı Temmuz ayında Yazılım Müdürlüğü’ne terfi ettim.

Hedeflediğiniz iş ortamını Doğuş Teknoloji’nin size sağladığını düşünüyor musunuz?

Burada ilk andan beri heyecanla çalışıyorum. Bu nedenle ailem gibi benimsediğimi ifade edebilirim. Doğuş Teknoloji, benim için bir yenilenme oldu aslında. Çok hızlı büyüyoruz; bu da bize kendimizi her zaman dinamik tutmamıza ve geliştirmemize fırsat tanıyor. Diğer taraftan bize sunulan imkânlar doğrultusunda daha verimli ve yenilikçi olabiliyoruz. Bizleri geleceğe taşıyacak olan kavramların bunlar olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak bir ekip halinde hareket ediyor ve elde ettiğimiz her başarının bizi daha iyilerine ulaştıracağını biliyoruz.